 |
|
 |
 |
| Sven Gatz |
|
| |
|
|
 |
Mijn artikels |
|
|
|
| Muyters maakt Vlaams parlement blind |
Vandaag bespreekt de plenaire vergadering van het Vlaams Parlement de begrotingscontrole 2010. En net zoals tijdens de behandeling ervan in de bevoegde commissie is er een incident. “Immers, de minister weigert opnieuw om aan het parlement cruciale begrotingsgegevens door te geven. Een ware schande en du jamais vu”, reageert Dirk Van Mechelen.
Enkele weken geleden besprak de commissie Financiën en Begroting de budgetcontrole 2010. “Gedurende het ganse debat bleef de kwaliteit van de antwoorden van begrotingsminister Philippe Muyters ondermaats. Antwoorden werden doorgeschoven naar collega’s of naar de verre toekomst. Toen de minister weigerde inzage te geven in de concrete posten waar 190 miljoen euro zou worden bespaard, was de maat vol en verliet de voltallige oppositie op ons initiatief de vergadering”, brengt Dirk Van Mechelen in herinnering.
Geen antwoorden op cruciale vragen
“Een terechte beslissing van de oppositie, overigens”, treedt Sven Gatz bij. “De achilleshiel van de geloofwaardigheid van de begroting is een onderbenutting van 456 miljoen euro. Het is volstrekt onrealistisch ervan uit te gaan dat op het einde van het jaar 456 miljoen euro door de verschillende beleidsdomeinen niet zal zijn aangewend."
"Om dit cijfer toch te kunnen halen voorziet de Vlaamse Regering dat 190 miljoen euro aan betaalkredieten wordt geblokkeerd. De oppositie vroeg verschillende malen inzage in de lijst met geblokkeerde kredieten, de begrotingsposten waarop zou bespaard worden: gaat het over lonen, over investeringen, over subsidies, enz.? Wanneer op dergelijke cruciale vragen geen antwoord wordt gegeven, moet de oppositie aan de alarmbel trekken.”
“Liberalen zijn eeuwige optimisten, wij hoopten dan ook dat de minister en de regeringspartijen tot inzicht waren gekomen en dat wij vandaag tijdens het begrotingsdebat in plenaire vergadering eindelijk antwoord op onze pertinente vragen zouden krijgen. IJdele hoop, zo blijkt”, stelt Dirk Van Mechelen verontwaardigd.
Vlaamse regering heeft probleem met transparantie
“Hoewel de Vlaamse regering na het incident in de commissie was overeengekomen dat elke minister individueel kon communiceren over de lijst met geblokkeerde kredieten, is er tot op de dag van vandaag geen enkele lijst overgemaakt. Een begroting en een begrotingsaanpassing zijn nochtans de belangrijkste momenten in het budgettaire beleid van een Regering. Een goede controle daarop vanuit het Parlement is alleen mogelijk wanneer alle cijfers bekend zijn en er een volledige transparantie is. Maar blijkbaar is dat een probleem voor de Vlaamse Regering.”
“Dit is echt symptomatisch voor deze Vlaamse regering. Ze doet vooral half werk: ze beweert te besparen, maar waar en hoe, dat mag het Parlement vooral niet weten. Deze Vlaamse regering wil dus dat het Vlaams Parlement als een blinde alles klakkeloos goedkeurt”, besluit Sven Gatz.
|
|

|
|



 |




 |
Andy De Cock
 Kalken
|
 |

 |
Geert Eeman
 Welle
|
 |

 |
Hugo Biets
 Vreren
|
 |

 |
Luc Chalon
 Edegem
|
 |

 |
Frederik Vranken
 Wellen
|
 |

 |
Guy Vanhengel
 Evere
|
 |

 |
Nik Braeckman
 Waarschoot
|
 |

 |
Marleen Van Goethem
 Hamme (O.-Vl.)
|
 |

 |
Philippe Van den Winckel
 Hoeilaart
|
 |

 |
Mario Declerck
 Middelkerke
|
 |
|
 |
|
 |
 |
|
|